De ziekenhuizen van Zuyderland in Heerlen en Geleen liggen zo vol dat een deel van de operaties die voor donderdag waren gepland, is afgezegd.
De patiënten om wie het gaat hebben de vervelende boodschap woensdag te horen gekregen. Het gaat om vijf operaties. Daarbij is zorgvuldig gekeken naar wat medisch verantwoord is, laat het ziekenhuis weten.
Spoedingrepen
Operaties van kankerpatiënten zijn niet afgezegd, die gaan altijd door. Ook spoedingrepen zullen niet onder de maatregel te lijden hebben.
Of er ook vrijdag operaties worden afgezegd, is nog niet duidelijk. Daarover zal in de loop van donderdag meer bekend worden. Zuyderland bekijkt de situatie van dag tot dag.
Oorzaken
Voor de drukte zijn volgens het ziekenhuis meerdere oorzaken aan te wijzen. Eén daarvan is dat patiënten momenteel onvoldoende terecht kunnen in verpleeghuizen in de regio. Daardoor houden ze langer ziekenhuisbedden bezet dan medisch gezien nodig is.
Noro-virus
Daarnaast speelt mee dat in het ziekenhuis in Geleen twee afdelingen dicht zijn vanwege een uitbraak van het norovirus.
Elke dag het belangrijkste nieuws in je mail? Dat regelen we voor je. Klik hier.