Zakkenrollerij blijft een hardnekkig probleem in Roermond. Dit ondanks extra inzet van diverse partijen.
Het is niet gelukt om het aantal aangiften te laten dalen.
Stijging aantal aangiftes
Het aantal aangiften steeg van 427 in 2014 naar 458 vorig jaar. Dat lijkt een beperkte stijging, maar vergeleken met de doelstelling van de politie om niet hoger uit te komen dan het gemiddelde over de jaren 2013/2014 gaat het om een stijging van 22 procent.
Getemperde groei
Wel is volgens de politie de explosieve groei getemperd. Dit jaar wil de politie op 400 of minder aangiften uitkomen. Voor winkeldiefstal is dat streefcijfer 300 aangiften (was 373 vorig jaar). Vorig jaar besloten politie en gemeente extra in te zetten op dit soort delicten, veelal gepleegd door rondtrekkende bendes uit Centraal- en Oost-Europa. Roermond is met zijn Designer Outlet en als stad met de op één na hoogste bezoekersaantallen (na Amsterdam) een aantrekkelijk jachtgebied voor rondtrekkende bendes. Reden voor een projectmatige, voor Limburg unieke aanpak, waarbij diverse partijen samenwerken zoals gemeente, politie, Openbaar Ministerie, marechaussee, Centrum voor Criminaliteitspreventie, ondernemersorganisaties.
Bewustwordingsactie
Er wordt sterk ingezet op preventie middels bewustwordingsacties onder het winkelpubliek. Winkeliers wordt gewezen op hun verantwoordelijkheid. Zij kunnen veiligheidsmaatregelen nemen en hun personeel alerter maken door middel van cursussen. De politie houdt sinds medio vorig jaar vaker extra controles in Outlet en binnenstad. Dankzij samenwerking met het OM zitten daders langer vast, zodat ze niet meteen de grens over vluchten. Ook samenwerking met de marechaussee moet de pakkans verhogen. Daarnaast zoekt de Roermondse politie steeds meer samenwerking met de politie in het ;land van herkomst van de bendes.
Zaterdag vond in de bisschopsstad een internationale actie plaats. Daarbij zijn zes mensen opgepakt.
Lees ook: Zes mensen opgepakt bij grote politieactie Roermond
Elke dag het belangrijkste nieuws in je mail? Dat regelen we voor je. Klik hier.