Uitgebrande wegwerpbarbecues en veel troep. Langs de Mookerplas bij Plasmolen is veel overlast van zomerse wildbarbecueërs.
"Als wij 's morgens de stranden schoonmaken, zien we de resultaten van de avondfeestjes", vertelt Niels de Haan, beheerder van de plas namens Leisurelands, aan de Gelderlander.
Openbare stookplaatsen
Bij de Mookerplas staan openbare stookplaatsen. Maar ondanks deze getroffen maatregel, is het nog niet genoeg. "De openbare stookplaatsen helpen een beetje. Het betekent in ieder geval dat de rommel rond die plek ligt en het voorkomt schroeiplekken in het gras", aldus de Haan tegenover de krant.
Sociale controle
Samen met opsporingsambtenaren probeert de Haan de overlast tegen te gaan. "Natuurlijk handhaven wij, samen met de opsporingsambtenaren van de gemeente, maar we kunnen niet overal tegelijk zijn." Daarnaast is de ervaring van de beheerder dat als het druk is, er juist beter wordt opgeruimd. "Dat heeft te maken met sociale controle."