In Weert hebben ze geen bekende artiest nodig om iets binnen een minuut uitverkocht te krijgen. Zeker 1500 Weertenaren hadden zich binnen 43 seconden ingeschreven voor de Wieërter Kwis.
De inschrijving ging vrijdagmorgen open en dat veroorzaakte topdrukte. Er konden zich maximaal 100 teams van vijftien personen inschrijven.
Toch niet eenmalig
De Wieërter Kwis was bedoeld als een eenmalig evenement. "Iedereen was heel enthousiast", vertelt Mayke Breeuwer van de organisatie Ladies' Circle. "Toen konden mensen zich al aan het einde van de dag niet meer inschrijven." En dus kwam er een tweede editie en is het volgend jaar voor de derde keer.
Hulplijnen inschakelen
Het is overigens wel nog even wachten voordat het zover is. Op 16 maart is de kwis. Deelnemers, die in teams van vijftien personen meedoen, kunnen om 18:00 uur een vragenlijst ophalen met vragen en opdrachten. Ze mogen zelf een thuishonk kiezen. De vragen gaan over uiteenlopende onderwerpen. De teams mogen daarnaast hulplijnen inschakelen. Het enige waar ze voor moeten zorgen, is dat alles om klokslag 23:00 uur is ingeleverd.
Het team dat wint krijgt een geldbedrag voor een zelfgekozen lokaal doel.