Na de zomer moeten bedrijven hun personeelsleden gaan testen op de besmetting met het coronavirus.
Daarvoor pleit plaatsvervangend voorzitter Luc Winants van de Veiligheidsregio Limburg-Noord zondag in L1mburg Centraal.
Eenvoudige manier
"Dat is een hele eenvoudige manier om te kijken of er ergens iets aan de hand is", zegt Winants die in het dagelijks leven burgemeester van Venray is. Hij vervangt Antoin Scholten, de burgemeester van Venlo, die voorzitter is van de Veiligheidsregio Limburg-Noord.
Eerder ingrijpen
Winants geeft aan dat er voldoende testcapaciteit is en wat hem betreft is het verstandig om mensen op hun werkplek op corona te testen, zodat eventuele besmettingshaarden op de werkvloer in de kiem gesmoord kunnen worden. "Dan kunnen we eerder ingrijpen." Volgens Winants is het onverstandig om pas in te grijpen zodra de bedden van de intensive care weer vol komen te liggen. Dat moment wil je volgens hem voor zijn.
Alert blijven
Nu de vakantieperiode in volle gang is, zegt Winants te merken dat mensen zich minder aan de coronaregels houden, zoals het houden van anderhalve meter afstand. "We sturen op eigen verantwoordelijkheid. Dat werkt alleen bij het besef dat de regels écht belangrijk zijn. Anders kan het namelijk mis gaan." Tegelijkertijd zegt hij te begrijpen dat mensen naar buiten willen gaan. "Desondanks moet iedereen alert blijven en moeten we elkaar scherp in de gaten houden."