Er valt weinig te halen voor schuldeisers van het failliete champignonconglomoraat Prime Champ in Horst.
Dat blijkt uit het laatste verslag van curator Louis Deterink. Hij stelt voor de faillissementen van de vele bv’s op te heffen wegens gebrek aan baten.
Prime Champ
Prime Champ, het resultaat van fusies en overnames van verschillende bedrijven, was de grootste champignonproducent van Nederland. Het bedrijf deed alles zelf, van het maken van compost tot en met het afleveren van verpakte champignons aan voornamelijk supermarkten. In de hoogtijdagen zette Prime Champ met 900 medewerkers ongeveer 60 miljoen euro om.
Na een inval van justitie in 2012 kelderde die omzet naar zo’n 45 miljoen euro. Een verkooppoging mislukte, waarna Prime Champ in april 2013 failliet werd verklaard. Vlak daarna nam Monaghan Mushrooms de boel over.
Schuld
Uit het faillissementsverslag blijkt dat Prime Champ een schuld van 25 miljoen euro achterlaat, verreweg het meest aan de bv’s onderling. Het UWV krijgt nog dik vijf ton en de Belastingdienst bijna 2,3 miljoen euro.
Daar staat tegenover dat de curator nog bijna 1,7 miljoen euro aan inkomsten bij elkaar heeft weten te sprokkelen en nog wat geld tegoed heeft van de Belastingdienst. De opbrengst van de verkoop aan Monoghan Mushrooms is naar de bank gegaan. De curator onderzoekt nog of het bedrijf volgens het boekje heeft gewerkt.