Een nieuw online platform van de VPRO heeft de legendarische aflevering over een burenruzie in Kerkrade nieuw leven ingeblazen.
De aflevering van het programma Buren uit 1994 is weer te zien bij VPRO Zwelgplek. Zo zijn de oude beelden weer haarscherp te bekijken.
Cultstatus
De vete in Kerkrade verwierf jaren geleden bekendheid nadat documentairemaker Frans Bromet de haat en nijd tussen buren vakkundig in beeld bracht. In Spekholzerheide terroriseerden twee gezinnen elkaar door onder andere met deuren te slaan of gewoon keihard de muziek aan te zetten. De aflevering kreeg een cultstatus vanwege de opmerkelijke persoonlijkheid van bewoner Nigel Geerlings.
Legendarisch
Dat de betreffende uitzending van Buren weer opduikt, bleef niet onopgemerkt. Maker Frans Bromet noemt de aflevering 'legendarisch' op Facebook.
Zwelgplek
De VPRO noemt het nieuwe platform een plek 'waar we een collectief gevoel van ongeluk faciliteren'. Met filmpjes en artikelen brengen ze 'een creatieve ode aan de menselijke misère'. Onder andere Herman Brusselmans is een van de schrijvers voor het platform.
De aflevering van Buren is hier te bekijken.