Oud-wielrenners Bart Voskamp en Gert Jakobs vinden het sportief gezien goed dat Tadej Pogacar de Tour de France heeft gewonnen. "Het klopte tot achter de komma bij Jumbo-Visma, maar het mentale gedeelte telt ook mee", aldus Voskamp.
Voskamp deed zijn uitspraken in het L1-programma Tour de L1mbourg, dat kwam vanuit Beesel.
Sterkste renner
Oud-wielrenner Gert Jakobs vindt dat de sport zegeviert door de zege van Pogacar. "Jumbo-Visma heeft drie weken gedomineerd, maar de sport zegeviert. De sterkste renner staat in het geel in Parijs op het hoogste schavot. Hij heeft drie etappes gewonnen."
Bart Voskamp, zelf tweevoudig Nederlands kampioen tijdrijden, denkt dat Jumbo-Visma nog wel even last zal hebben van deze klap. "Deze dreun deunt nog wel na. Dit heeft ook met de visie op de toekomst te maken. Het klopte tot achter de komma, maar het draait ook om het mentale gedeelte."
Informeren
Voskamp denkt dat Roglic wel is geïnformeerd tijdens de tijdrit. "Je kunt niet anders dan hem informeren. Je moet hem de waarheid vertellen. Over seconden zou je kunnen liegen, maar in dit geval was het zo'n groot verschil dat je niet kunt liegen. Het gevoel was niet goed. Dat die helm zo zat was niet uit luxe. Hij wist al vrij snel dat het lastig zou worden." Jakobs vond de positie van Roglic op de fiets ook niet goed. "Normaal ben je een blok beton. Maar hij zat schokschouderend op de fiets. Met zijn helm leek hij een soort van Calimero."
Dumoulin
Jakobs is wel te spreken over Tom Dumoulin. "Tom Dumoulin is iedere dag gegroeid in de Tour en hij reed een geweldige tijdrit. Er was er helaas eentje beter, maar er komen nog mooie wedstrijden aan."
Volgende week is het wereldkampioenschap in Imola. Bart Voskamp verwacht daar veel van de Maastrichtenaar. "Hij is daar een van de favorieten."