Bij De Kwegt in Nederweert-Eind en vijver Meulenweerd in Stein is mogelijk sprake van botulisme.
Dat meldt Waterschap Limburg. Bij De Kwegt zijn maandag dode vissen en ganzen aangetroffen. Enkele dagen geleden zijn in vijver Meulenweerd ook dode vissen en eenden gevonden.
Voedselvergiftiging
Deze dieren zijn vermoedelijk gestorven aan botulisme, denkt het waterschap. Botulisme is een soort voedselvergiftiging die voornamelijk voorkomt bij dieren, maar in sommige gevallen ook bij mensen. Het Centraal Veterinair Instituut in Lelystad onderzoekt de dode dieren op botulisme.
Vijver
Eerder in juli zijn bij de visvijver in de Maastrichtse wijk Malberg, bij Sportpark West Malberg, ook al dieren uit voorzorg weggehaald. Ook daar is mogelijk sprake van botulisme.
De Geusselt
Bij de vijver naast het hondenlosloopgebied bij sportpark De Geusselt trof de dierenambulance maandag een dode gans en zwaan aan. Dierenambulance Zuid-Limburg heeft naar eigen zeggen containers vol vissen uit de vijver gehaald. "We hebben ook een vis opgestuurd voor onderzoek", zo laat een woordvoerster van de Dierenambulance Zuid-Limburg weten. Overigens gaat de Dierenambulance nog niet uit van het botulisme-scenario. "Het lijkt een zuurstofgebrek."