Riny Friedl uit Kerkrade is al jaren gek van vampieren. Sinds de zwart-witfilms met Dracula heeft Riny zijn hoektanden in en draagt hij graag zwarte kleding.
"Mensen denken nooit dat ik al 62 ben", zegt de Kerkradenaar. Vampieren hebben het eeuwige leven en zo voelt hij zich ook.
Overdag postbode
Hij zuigt nooit bloed, maar hij heeft wel een collectie met meer dan duizend vampier-objecten. Overdag is hij postbode, maar zodra hij naar een evenement kan gaan de tanden in. Zijn collega's weten van zijn aparte hobby, maar hebben hem nog nooit gezien als vampier.
Elfia
Dit weekend is hij te vinden op het evenement Elfia. Een evenement in Arcen waar bezoekers zich even in een andere wereld bevinden. Riny wordt met regelmaat vreemd aangekeken, maar daar kijkt hij niet meer gek van op. In de randstad is het volgens hem veel vanzelfsprekender. Dankzij een festival als Elfia wordt het ook hier normaler.
Thuis
Na de evenementen blijft het vampierenpak beperkt tot de woning van Riny en geniet hij van zijn leven als vampier.