Jessica Blaszka zou graag zien dat de de startbewijzen voor het Olympisch worsteltoernooi 'eerlijker' verdeeld worden.
Nu is het zo dat op elk continent twee plekken per gewichtsklasse voor de Spelen zijn te verdienen. De Landgraafse voelt zich daardoor gedupeerd.
Geen worstelcultuur
Volgens Blaszka, die vecht voor een Europees startbewijs, is het oneerlijk dat bijvoorbeeld werelddelen zonder 'echte worstelcultuur' eveneens twee worstelaars mogen afvaardigen. Goede Europese worstelaars moeten noodgedwongen thuisblijven omdat in hun gewichtsklasse de twee startbewijzen zijn vergeven.
Puntensysteem
De nummer drie van de laatste Europese kampioenschappen zou het eerlijker vinden als de startbewijzen wereldwijd verdeeld zouden worden via een puntensysteem. Die punten kunnen door de atleten verzameld worden op internationale toernooien.
Vol aan de bak
Blaszka (27) moet zelf in het voorjaar nog vol aan de bak om een Olympisch startbewijs te bemachtigen. Dat gaat ze in maart proberen op het Europees kwalificatietoernooi in Boedapest. Mocht het in Hongarije niet lukken, dan is er een maand later nog een kans tijdens wereldkwalificatietoernooi in Sofia.
Japan
Op beide toernooien plaatsen de twee beste worstelaars zich voor Tokio. Japan mag als organiserend land twee sporters extra toevoegen aan het toernooi.