Een man uit Wellerlooi die aangeklaagd werd voor jarenlang misbruik van zijn dochter, is vrijgesproken.
Volgens de rechtbank is er onvoldoende bewijs om aan te tonen dat de verdachte zijn dochter heeft misbruikt. Het Openbaar Ministerie wilde twee weken geleden nog dat hij acht jaar achter de tralies zou verdwijnen.
Ontkennen
Het misbruik zou begonnen zijn toen ze zes of zeven jaar oud was en ging door tot haar dertiende. Dat zou tussen 2007 en 2013 zijn gebeurd. De 51-jarige vader ontkende altijd alles. Volgens hem is het allemaal in gang gezet door zijn ex met wie hij al jaren in een vechtscheiding verwikkeld zit. Zij gingen in 2010 uit elkaar.
Aangifte
De zaak kwam in 2017 aan het rollen toen de dochter het verhaal op school aan haar mentor vertelde. Daarop werd aangifte gedaan. Uit getuigenverhoren bleek dat de dochter het verhaal al eerder had verteld aan een vriendin.
Lees ook: Acht jaar cel geëist voor seksueel misbruik dochter
De advocaat van de verdachte eiste vrijspraak . Volgens hem is de hele zaak gebaseerd op verklaringen die vaak inconsistent zijn en daarom onbetrouwbaar.
Kinderporno
De verdachte is in het verleden veroordeeld voor schennis van de eerbaarheid en het bezit van kinderporno. Hij werd daarvoor veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf. Ook liet de verdachte zich behandelen.