Eén van de verdachten in de Valkenburgse zedenzaak is een ex-medewerker van jeugdzorginstelling Icarus in Cadier en Keer.
Dat bevestigt de instelling aan L1. De man is inmiddels ontslagen.
Armin A.
Hoofdverdachte Armin A. verbleef in de jeugdinstelling. De groepsleider kende hem ook uit die tijd. De medewerker was ongeveer zes jaar actief voor de instelling. Hij begeleidde jongeren met ernstige gedragsproblemen.
Opgebiecht
De man heeft zijn betrokkenheid in de Valkenburgse zedenzaak zelf aan zijn werkgever opgebiecht. Daarna is hij ontslagen, omdat volgens de directie zijn gedrag 'niet verenigbaar is met het werk als jeugdzorgmedewerker'.
Vervolging
In de zaak worden in totaal 29 mannen vervolgd. Hen wordt ontucht met een minderjarige tegen betaling ten laste gelegd. Armin A. zou het minderjarige meisje in een hotel in Valkenburg als prostituee hebben aangeboden. De mannen staan tussen 8 en 18 juli voor de rechter.
Lees hier meer over de Valkenburgse zedenzaak.