Veel jonge Limburgse judoka's maken hun opwachting op het NK judo in Almere komend weekend.
Het Nederlands Kampioenschap judo biedt kansen voor jonge talenten, omdat de WK-ploeg met Juul Franssen uit Reuver ontbreekt. In totaal komen er zestien Limburgse judoka's in actie.
Limburgse vertegenwoordiging
Bij de mannen in de allerlichtste klasse doen zelfs drie Limburgers een gooi naar de nationale titel. In de klasse tot 60 kilogram doen Mauro Martin, Ivo Verhorstert en Bart Weling mee. Alle drie trainen ze in Echt. In de klasse -90 kilogram is Mistral Janssen uit Geleen kanshebber op het eremetaal.
Vrouwen
Bo Goedhart, Suzanne Zegers en Danique Janssen doen een gooi naar een medaille in de lichtste gewichtsklasse bij de vrouwen. Lisa Mullenberg uit Maastricht en Sem van Dun hebben zich geplaatst in de klasse -63 kilogram en dat geldt ook voor Ilona Savelkoul uit Nieuwstadt die in de klasse boven de 78 kilogram uitkomt.
Nieuwe impuls
Veel van de Limburgse judoka's trainen bij het Regionaal Trainingscentrum (RTC) in Echt. Binnenkort wordt gestart met de bouw van een nieuwe grote judohal. Het RTC, dat nu nog in een oude zaal gehuisvest is, barst uit zijn voegen. Het is de bedoeling dat het RTC een nieuwe impuls geeft aan het judoniveau in Limburg.