Een opvallende carrièremove voor topkok Huub Biro (56) uit Maastricht. Hij bergt zijn pannen op en sluit per direct zijn restaurant. Hij kiest voor een nieuw leven als triatleet en wereldreiziger.
Afgelopen weekend kookte de chef zijn laatste avondmaal in zijn eigen trattoria Senza Nome in de wijk Wyck. Biro vindt dat het tijd is voor een ommezwaai in zijn leven. "Het is welletjes geweest." De zaak is verkocht aan twee jonge ondernemers die er een restaurant met niet-alledaagse ‘gastrobar' gaan runnen.
Herseninfarct
Noem het een vorm van voortschrijdend inzicht, waarvan de kiem ligt in het herseninfarct dat hem enkele jaren geleden trof in Venetië. In combinatie met zijn forse overgewicht (met een piek van 136 kilo), extreem lange werkdagen, korte nachtrust en bourgondische levensstijl is er maar één conclusie: "Het roer moet en gaat om. Drastisch."
Diederen
De kok wil in zijn leven nog een hoop andere dingen doen. "Reizen vooral, de wereld over. En niet te vergeten aan een heleboel triatlons meedoen. Triatlons in Australië, Nieuw-Zeeland en Japan heb ik al op de kalender aangevinkt." Hij wordt daarbij bijgestaan door maatje en professioneel triatleet Bas Diederen. Biro deed al twee keer mee aan de IronMan Maastricht.
IJsmaker
De kok, die eerder in de keuken stond van verschillende Michelinrestaurants, verdwijnt niet helemaal uit de Maastrichtse horeca. Zo blijft hij eigenaar van twee populaire gelaterias in Maastricht, waarvoor hij zelf op ambachtelijke wijze het ijs bereidt. "Nee, die ijssalons verkoop ik niet. Veel te leuk om te doen en bovendien zakelijk een stuk lucratiever dan een restaurant. Daarom komen er waarschijnlijk nog een paar zaken bij."
Elke dag het belangrijkste nieuws in je mail? Dat regelen we voor je. Klik hier.