Het ongeluk met een Nederlandse Apache-helikopter in maart 2015 in Mali, waarbij René Zeetsen uit Hout-Blerick overleed, kwam door een technisch defect.
Een onderdeel in het besturingssysteem van de helikopter faalde. De oorzaak van het falen lag in het ontwerp van het component, aldus de onderzoekscommissie die werd ingesteld door de Koninklijke Luchtmacht.
Tweede Kamer
Dat meldt minister Jeanine Hennis van Defensie maandag aan de Tweede Kamer. Bij het ongeluk tijdens een schietoefening in het noordoosten van het Afrikaanse land kwamen de 30-jarige kapitein Zeetsen en de 26-jarige eerste luitenant Ernst Mollinger om het leven.
Verenigde Naties
Zij maakten deel uit van het Nederlandse contingent van de missie van de Verenigde Naties in Mali (MINUSMA). De vliegers hadden het ongeval op geen enkele wijze kunnen voorkomen, aldus de onderzoekers. Het betreffende onderdeel in het besturingssysteem is in alle Nederlandse toestellen vervangen.
Elke dag het belangrijkste nieuws in je mail? Dat regelen we voor je. Klik hier.