Door een breuk in een waterleiding is de Keerend in Stein voor een deel blank komen te staan.
Rond 8:00 uur werd er melding gemaakt van de lekkage bij Waterleiding Maatschappij Limburg (WML). Op een video is te zien hoe het water door de straat stroomt.
Water spoot omhoog
Een bewoonster van de straat hoorde veel gerommel en dacht dat het de leidingen bij het toilet waren. "Toen daar alles in orde was, liepen mijn man en ik de straat op. Daar stroomde het water als een gek over de stoep en het spoot ook omhoog."
Minder waterdruk
Twee uur later, rond 10:00 uur, is de watertoevoer afgesloten zodat WML de breuk kan herstellen. Bewoners moeten rekening houden met minder of geen waterdruk. WML verwacht dat de problemen rond 16:15 uur verholpen zijn. "Wij hebben gelukkig nog net op tijd een aantal flessen gevuld, zodat we even vooruit kunnen", aldus de bewoonster.
De oorzaak van de leidingbreuk is niet bekend.
Om te voorkomen dat het water hun kelder in zou stromen, plaatste de man van de bewoonster een muurtje: