Een demonstrant die zondag in Maastricht een agent zou hebben bedreigd en bespuugd krijgt 30 uur taakstraf.
Dat heeft de politierechter in Maastricht woensdag bepaald tijdens een snelrechtprocedure.
De 19-jarige man moet ook 600 euro schadevergoeding betalen aan het slachtoffer. Verder krijgt hij vier weken cel voorwaardelijk met een proeftijd opgelegd van drie jaar.
Zwarte Piet
De veroordeelde behoorde tot een groep van enkele honderden demonstranten die zondagmiddag naar het stadscentrum waren gekomen. Daar wilden ze het opnemen tegen ongeveer zestig mensen die protesteerden tegen de figuur Zwarte Piet. De aanhangers van Kick Out Zwarte Piet werden door de politie naar een veilige plek geleid.
Aanhoudingen
De politie probeerde beide partijen uit elkaar te houden. Dat leidde tot hevige rellen. De grote groep tegendemonstranten bekogelde agenten met verschillende voorwerpen en vuurwerk. Behalve de veroordeelde man, werden tijdens de ongeregeldheden nog vier demonstranten aangehouden. Een van hen ging vrijuit, tegen de overige drie verdachten loopt nog een onderzoek. Alle opgepakte demonstranten zijn intussen weer op vrije voeten.
Lees ook: Snelrecht na bespugen agent bij Zwarte Piet-rel Maastricht