De afgekondigde avondklok betekent de zoveelste puzzel die sportclubs moeten leggen.
De voetbalclubs denken al na over verschillende opties. Zo heeft Groene Ster uit Heerlen 35 jeugdteams die tot uiterlijk acht uur kunnen trainen om nog op tijd thuis te kunnen zijn.
'Gezond blijven'
"We zijn aan het kijken of we de junioren niet twee keer, maar één keer in de week kunnen laten trainen. Dan blijft iedereen bezig en gezond", zegt technisch coördinator Patrick van Tilburg van Groene Ster in de L1 Nieuwsshow donderdag. Ook het organiseren van activiteiten weekenden staat op het lijstje van de club.
Kortere training
Ook hoofd technische commissie van DVO uit Sittard Ron Molnar herkent de problemen. Hij moet zoeken naar alternatieven voor zo'n 350 jeugdvoetballers. "We moeten creatief blijven", erkent Molnar. Zo worden de trainingen naar voren gehaald en ingekort. Daarnaast kunnen jeugdhandballers van handbalvereniging Sittardia ook gebruikmaken van de kunstgrasvelden. "Kinderen moeten toch bezig blijven."
Wedstrijden
Molnar hoopt dat de avondklok niet al te lang gaat duren. Hij merkt nu al dat de kinderen het moe zijn. "We doen sinds de tweede lockdown iedere zaterdag onderlinge wedstrijdjes. De jus is er nu wel een beetje van af. We hopen dat we weer snel kunnen wedstrijdvoetballen."