De gemeente Peel en Maas werkt voorlopig niet mee aan sloop van discotheek The Apollo in Helden en het naastgelegen voormalige café Friends.
Voordat er goedkeuring komt voor de sloop, wil de gemeente eerst weten welke plannen de eigenaar heeft met de leeggekomen plek.
Omstreden
Het sloopplan is omstreden omdat het is ingediend door oud-friture-eigenaar John B., die eerder is veroordeeld omdat hij een grote hoeveelheid hennep in een ruimte onder zijn zwembad had. Ook is B. verdachte in een moordzaak. Eerder sloot de gemeente al de friture van B. omdat er mogelijk drugsgeld in om zou gaan.
Lees ook: Koper discotheek The Apollo Helden zit weer in cel
Begripvol
B. zegt alle begrip te hebben voor het besluit van de gemeente. "Het is heel normaal dat de gemeente wil weten wat er straks gaat gebeuren. Ze willen er zeker van zijn dat er straks niet nog een gat in het dorp is waar jaren niet meer gebouwd wordt." Met dat laatste verwijst B. naar de plek van het voormalige patronaat en gemeenschapshuis aan de Nieuwstraat, aan de achterzijde van de friture. Op dit terrein wilde B. samen met zijn broer een Braziliaans restaurant beginnen. Dat werd echter ook door de gemeente tegengehouden omdat er mogelijk drugsgeld in om zou gaan.
Doorverkopen
De Heldenaar heeft eerder al aangegeven dat hij deze grond samen met die van The Apollo, Friends en een naastgelegen woonhuis in één klap wil doorverkopen aan een buitenlandse investeerder. Die zou plannen hebben voor 'laagdrempelige horeca' op het terrein. De achterste zaal van The Apollo zou behouden blijven.
Meer tijd nodig
Volgens B. gaan die plannen nog altijd gewoon door. "We hebben alleen wat meer tijd nodig. En de projectontwikkelaar zal zelf zijn sloopvergunning moeten regelen. Want als ik met plannen bij de gemeente aanklop voor die locatie, wordt het gezien mijn verleden moeilijk."
De gemeente wil niet reageren tot er een gesprek is geweest met B. of zijn vertegenwoordiger.
Lees ook: Sloop The Apollo: asbest in dak
Elke dag het belangrijkste nieuws in je mail?
Dat regelen we voor je. klik hier
Tijdelijke actie: meld je nu aan en ontvang vier weken lang de digitale krant gratis!