De situatie rond de scheefliggende woonboten in Gennep is in de nacht van vrijdag op zaterdag verslechterd. Dat zegt de burgemeester van Gennep.
Vrijdag werd aan het einde van de middag gedacht dat het water niet meer verder zou zakken, maar dat blijkt nu toch wel het geval.
Gevolgen
Welke gevolgen het heeft voor de woonboten is nog onduidelijk. In de loop van de ochtend wordt daarover meer bekend. "We blijven alert en houden de boel goed in de gaten", zegt burgemeester Peter de Koning tegen L1.
Aanvaring
Achttien woonboten kwamen vrijdag scheef te liggen omdat het waterpeil in de Maas zakt. Dat gebeurde als gevolg van een aanvaring donderdagavond in Grave. Een schip botste daar tegen de stuw, die zwaar beschadigd raakte. Daardoor loopt de Maas tussen de stuw in Sambeek en Grave leeg.
Een deel van de bewoners van de woonboten in de Paesplas in Gennep heeft de nacht doorgebracht bij familie en vrienden.
Lees ook: Groot alarm voor woonboten door snel zakken van Maas.
Elke dag het belangrijkste nieuws in je mail? Dat regelen we voor je. Klik hier.