De gemeente Sittard-Geleen vindt dat het te veel betaalt voor de Veiligheidsregio Zuid-Limburg en wil daarom minder gaan betalen.
Als het aan Sittard-Geleen ligt, komt er vanaf 2020 een andere verdeelsleutel met de overige gemeenten. Dat schrijft De Limburger.
Budgetverhoging
De grootste kostenpost binnen Veiligheidsregio Zuid-Limburg (VRZL) is de brandweer. Die wil juist budgetverhoging invoeren, omdat het door tegenvallers het afgelopen jaar af heeft gesloten met een tekort van 740.000 euro, aldus de krant.
Bezuinigen
De gemeente heeft uitgerekend dat het in verhouding te veel per inwoner bijdraagt aan de brandweer. Sittard-Geleen moet overigens zelf flink bezuinigen en wil onder andere in 2020 drie ton minder betalen aan VRZL en in 2022 uiteindelijk zelfs negen ton. En dat terwijl de brandweer zelf vanaf 2020 rekent op meer geld om zwarte cijfers te kunnen schrijven.
Ondertussen is begonnen met het onderzoek naar een mogelijk nieuwe verdeelsleutel.