Een reddingsbrigade voor misvormde groente en fruit. Het klinkt vreemd, maar toch is die in de maak.
De komende tijd wordt deze samengesteld om later te gaan werken vanaf het veilingterrein in Venlo.
Hotspot
De groente- en fruitbrigade in Venlo wordt na die van Poeldijk de tweede in Nederland. Een bewuste keuze omdat Venlo een logistieke hotspot is op tuinbouwgebied. Met de brigade moet in januari worden gestart. Gezocht wordt naar zes tot acht medewerkers. "Zij moeten ervoor zorgen dat groente en fruit dat om de een of andere reden niet meer kan worden verkocht, wordt gered", zegt initiatiefnemer Mary van Hoek.
Lekker misvormd
Volgens van Hoek is het zonde dat bijvoorbeeld tomaten of paprika's die licht beschadigd zijn en daardoor onverkoopbaar, worden weggegooid. "We zijn geen afvoerputje, dus de aangeleverde groente en fruit mag zeker niet rot zijn. Maar een kleine vormafwijking maakt een appel niet minder lekker."
Voedselbank
De voedselbank Venlo is blij met de aangekondigde komst van de brigade. "Nu krijgen we af en toe ook groente en fruit, maar het is mooi als we dat straks elke keer kunnen aanbieden", zegt Petra Dammeijer van de voedselbank Venlo. Dat het producten betreft waarmee een klein smetje op zit vindt ze geen probleem. "Onze klanten krijgen nu ook vaak voedsel dat tegen de houdbaarheidsdatum aan zit, dus daar hebben ze geen problemen mee."