Het burgemeesterschap in Gennep is bijzonder populair. In totaal hebben zich 41 kandidaten gesolliciteerd naar de vacature die is ontstaan door het vertrek van Peter de Koning. Dat is een record want het hoogste aantal ooit naar een burgemeesterspost in Limburg.
Van de 41 kandidaten zijn er veertien vrouw en dus zevenentwintig man. De meeste sollicitanten zijn lid van de VVD, namelijk negen. Acht zijn er van een lokale partij. Het CDA is goed voor zeven kandidaten, evenveel zijn er partijloos. De anderen zijn afkomstig van de PvdA (4), D66 (3), GroenLinks (2) en 50Plus (1).
Achtergrond
Het merendeel van de kandidaten heeft een ambtelijke of bestuurlijke achtergrond. Gouverneur Theo Bovens is begonnen met een voorselectie uit de 41 kandidaten. Die wordt deze maand afgerond. Daarna gaat de vertrouwenscommissie uit de gemeenteraad van Gennep in gesprek met de kandidaten. Het is de bedoeling dat de nieuwe burgemeester nog voor de zomer wordt geïnstalleerd.
Van Beek
Momenteel is Willibrord van Beek (VVD) waarnemend burgemeester van Gennep. Het oud-Tweede Kamerlid en voormalig commissaris van de Koning in Utrecht volgde in oktober vorig jaar Peter de Koning op. Die maakte op 1 juli bekend in september op te stappen. Aanleiding was het feit dat de wethouders het vertrouwen in hem hadden opgezegd.