De rechtszaak over de moord in 2012 op Tanja Gurskaja in Venlo is uitgesteld. De zitting stond voor dinsdag gepland, maar wordt pas in februari of maart behandeld.
Reden daarvoor is aanvullende informatie - van maar liefst duizend pagina's - waar de rechtbank onverwacht mee wordt geconfrontreerd. Daarom heeft de rechtbank na overleg met de advocaten besloten om de moordzaak pas volgend jaar te behandelen.
Geheim agent
In de zaak staan Dennis W. (35) uit Tegelen en John B. (54) uit Helden terecht. W. heeft tegenover een geheim agent opgebiecht dat hij alle details kent rond dit misdrijf. Hij deed dat in gevangenschap in Letland, zo blijkt uit politiedocumenten die de Limburgse kranten hebben ingezien.
Opdrachtgever
Justitie ziet B. als opdrachtgever voor het doodschieten van Gurskaja. Dennis W. en de Let Janis V. (36) zouden de schutters zijn. V. zit in zijn eigen land in de cel voor drugshandel. Ook W. heeft daarvoor zeven jaar celstraf gekregen.
Elke dag het belangrijkste nieuws in je mail?
Dat regelen we voor je. klik hier
Tijdelijke actie: meld je nu aan en ontvang vier weken lang de digitale krant gratis!