Twee mannen uit Roermond en Thorn zijn door de rechtbank vrijgesproken van de verdenking van mensenhandel.
De twee reden meerdere keren prostituées vanaf vliegveld Eindhoven naar een saunaclub in Roermond.
Bevriend
De mannen, zelf klant bij de club, waren bevriend geraakt met enkele vrouwen. Op hun verzoek haalden ze de Hongaarse dames op van het vliegveld om ze naar Roermond te rijden.
Het Openbaar Ministerie vond dat de mannen zich daarmee schuldig maakten aan mensenhandel en eiste twee weken geleden 15 tot 18 maanden celstraf.
Lees ook: OM eist celstraffen tegen verdachten van mensenhandel
Vrije wil
Maar de rechtbank in Roermond sprak de twee mannen vrij. De vrouwen kwamen op eigen gelegenheid en uit vrije wil naar Nederland om in de club te werken. Ze konden gaan en staan waar ze wilden en werden nergens toe gedwongen. Ook de opbrengst van hun prostitutiewerk mochten ze zelf houden.