Toin Voncken (69) is volgens zijn vrouw geboren met speelkaarten in zijn handen. De pokerkoning uit Stein gaat samen met zijn partner voor een internationaal pokertoernooi naar de Bahama's.
De Limburgse pokeraar heeft de reis, gratis verblijf en een deelname-ticket voor het toernooi gewonnen met een online wedstrijd van Pokerstars, de grootste online pokerorganisatie in de wereld.
Prijzengeld
Het prijzengeld loopt op van 25.000 dollar tot vier miljoen dollar, maar de buit voor Toin en Marga is eigenlijk al binnen doordat ze samen dit avontuur aan mogen gaan. Andere spelers moeten 25.000 dollar inschrijfgeld betalen om aan het toernooi mee te doen.
Kaartspeltalent
De gepensioneerde Voncken heeft talent voor alle kaartspelen zegt zijn vrouw. "Schaken deed hij vroeger ook. Pokeren is sinds jaar en dag een hobby. Voor grof geld speelt hij nooit." De inzet bij online wedstrijden beperkt Voncken tot enkele centen per potje. "Er zijn mensen die hun huis inzetten."
Geen verwachtingen
Het toernooi op de Bahama's duurt vijf dagen. Toin verwacht niks, maar hoopt enkele rondes door te komen. "Vanaf de tweede speeldag kun je geld verdienen." Marga hoeft zich niet te vervelen tijdens het toernooi. "Ik ga samen met een vriendin de Bahama's onveilig maken. We krijgen de tijd wel om."