Over drie weken is het Formule 1-seizoen voor Max Verstappen afgelopen, maar niet voordat er nog drie races verreden zijn. Bijvoorbeeld dit weekend, in Bahrein.
Pitlane blikt vooruit op die GP van Bahrein, waar voor Verstappen veel punten te halen zijn in de strijd om de tweede plek in het WK.
Strijd
Lewis Hamilton kroonde zich een kleine twee weken geleden bij het waterballet in Turkije al tot wereldkampioen, maar achter de Brit strijden Verstappen en Valtteri Bottas nog om de tweede plaats. "In de basis heeft Bottas de snellere auto", zegt F1-analist Xavier Maassen. "Maar je weet nooit wat er gebeurt. Bij een uitvalbeurt is het snel gebeurd."
Snelle ronde
Op het circuit van Sakhir staat zondag een avondrace op het programma. "Bij de eerste bocht gebeurt heel veel. En als je inhaalactie daar niet perfect is, heb je nog een DRS-zone richting bocht vier", zegt Maassen over het circuit waar hij zelf in het verleden ook in actie kwam. "Het is een snelle ronde, met veel DRS-zones en dus veel inhaalmogelijkheden."
Pitlane
Pitlane is het autosportprogramma van L1. In het programma, dat iedere donderdag vóór een grand prix verschijnt, bespreken sportverslaggever Sem Caelen en coureur Xavier Maassen de actuele ontwikkelingen in de autosport, wordt het circuit waarop Max Verstappen in actie komt geanalyseerd en zijn diverse reportages te zien.
De GP van Bahrein is zondag vanaf 15:00 uur rechtstreeks te volgen via L1 Radio en een liveblog op 1Limburg.