Pitlane: 'Kansen voor Verstappen op de Algarve-achtbaan'
Op een circuit dat volgens Xavier Maassen bij de mooiste hoort waar hij gereden heeft, kan Max Verstappen het Lewis Hamilton moeilijk gaan maken.
Dat zegt L1's Formule 1-analist in de nieuwe aflevering van Pitlane, die in het teken staat van de allereerste grand prix op het circuit van Portimão.
Achtbaan
Waar de strijd om de wereldtitel niet meer spannend is - Lewis Hamilton stevent af op zijn zevende titel - liggen er voor Verstappen op een aantal 'nieuwe' circuits wel kansen om als winnaar over de streep te komen. Bijvoorbeeld in Portimão, op een circuit dat bekend staat als een heuse achtbaan.
"Het is een fantastisch mooi circuit. Je gaat als in een achtbaan op en neer", beschrijft Maassen. Hij denkt dat de atypische omstandigheden bovendien een voordeel zijn voor de Limburger. "De banden krijgen het zwaar, en er is nieuw asfalt gelegd, speciaal voor de Formule 1. De bandenslijtage zal hoger zijn, en Max is goed in het bandenmanagement."
Lees ook: Verstappen acht zich kansrijk op nieuwe circuit van Portimão
Verder wordt de rijderscaroussel voor het seizoen 2021 besproken en wordt er teruggeblikt op een desastreus DTM-weekend voor Maastrichtenaar Robin Frijns.
Pitlane
Pitlane is het autosportprogramma van L1. In het programma, dat iedere donderdag vóór een grand prix verschijnt, bespreken sportverslaggever Sem Caelen en racecoureur Xavier Maassen de actuele ontwikkelingen in de autosport, wordt het circuit waarop Max Verstappen in actie komt geanalyseerd en zijn diverse reportages te zien.
De GP van Portugal is zondag vanaf 14:00 uur rechtstreeks te volgen via L1 Radio en een liveblog op 1Limburg.