Lambert en Cindy Frijns hebben jaren gewerkt om hun kinderspeelboerderij in Valkenburg te verwezenlijken. Maar zij moeten de deuren gesloten houden. "Terwijl de parken en openbare speeltuinen volstromen bij de eerste zonnestralen." En de ondernemers komen niet in aanmerking voor financiële steun.
De ondernemers zijn trots op hun kinderspeelboerderij aan de rand van Valkenburg. Er lopen schapen, paarden, geiten, eenden en andere dieren rond op het perceel van Het Bukske.
"De dieren missen de aandacht," zegt Lambert terwijl hij een van zijn schapen aait. "Het is leuk werk, maar er komt niets binnen."
Geen financiële steun
Het koppel opende de deuren in oktober. Na vier weken moesten zij weer dicht vanwege de lockdown. De kinderspeelboerderij valt onder 'dierentuinen' en moet dus gesloten blijven. "Wij hebben de boerderij van mijn ouders overgenomen", zegt Lambert. "Het is dus een bestaand bedrijf, waardoor wij geen steun voor starters ontvangen. En wij kunnen geen kwartaalcijfers laten zien omdat we pas vier weken open zijn geweest, dus geen financiële hulp. Wij vallen op alle fronten buiten de boot."
Openbare speeltuin mag wel
Lambert en Cindy kunnen het moeilijk verkroppen dat zij dicht moeten blijven, terwijl het in parken en in openbare speeltuinen erg druk is. "Ik gun iedereen zijn plezier. Maar wij hebben veel meer ruimte dan een speeltuintje. Daar staat iedereen dicht op elkaar, terwijl wij ervoor kunnen zorgen dat men afstand houdt."