Ouderen breien bonte carnavalsitems: 'Gezellig onder elkaar'

De groep breit momenteel samen carnavalsartikelen. © L1 (Ruud van Broekhoven)
Elke dinsdag komt Stichting Breigoed in Geleen samen met een club ouderen, om creatief bezig te zijn.
Zo breit de groep momenteel samen kleurrijke carnavalsitems. Met de opbrengst van de verkoop gaan ze samen op stap.

Tegen eenzaamheid

Het initiatief geldt daarom niet alleen als bron van creativiteit, maar moet ook eenzaamheid onder ouderen tegengaan. Ook nu, tijdens het begin van het carnavalsseizoen, blijkt dat. "Carnaval verbindt, het brengt mensen samen. Dat is ook wat we hier proberen neer te zetten", vertelt organisator Laurie Bessems.
En dat lukt: "Ik ben de hele middag bezig, en dat vind ik leuk. We zijn gezellig onder elkaar", vertelt de 97-jarige Mia. Carnaval viert ze zelf niet meer vanwege de drukte en fysieke inspanning. "Daar moet je je bij neerleggen", zegt ze, terwijl ze aan een blauwe sjaal werkt. Organisator Bessems is blij dat de aanwezige vrouwen op deze manier desondanks het carnavalsgevoel kunnen beleven.
💬 WhatsApp ons!
Heb jij een tip of opmerking voor de redactie? Stuur ons een bericht via whatsapp of stuur een mail naar redactie@1limburg.nl!