Brandweer rukt uit voor rookontwikkeling chemiebedrijf Weert

De brandweer verricht metingen. © WeertdeGekste
De brandweer is in de nacht van maandag op dinsdag iets na middernacht uitgerukt voor een flinke rookontwikkeling bij een chemiebedrijf aan de Wetering in Weert.
Dat meldt lokale nieuwssite WeertdeGekste.
In eerste instantie werd er uitgegaan van een brand, maar na verkenning van het pand bleek dat het om een chemische reactie van stoffen ging waardoor er in korte tijd veel rookontwikkeling was.

Procedure gevaarlijke stoffen

De brandweer zette de procedure voor gevaarlijke stoffen in werking. Het gaspakkenteam van de brandweer kwam ter plaatse en ook het ontsmettingsteam werd opgeroepen. Beide teams hebben metingen verricht en monsters genomen. De adviseur gevaarlijke stoffen en een bedrijfsdeskundige konden bevestigen dat het om een reactie in de mengreactor was geweest.