Oplichterij door malafide rioolontstoppers Horst aan de Maas

Bij de gemeente Horst aan de Maas komen de laatste weken meerdere meldingen binnen over malafide rioolontstoppers. Meerdere inwoners zijn al gedupeerd.
Voor een uurtje werk kregen inwoners rekeningen die varieerden van de 750 tot 3300 euro.
Vergoeding gemeente
Dat komt volgens de rioolontstoppers door 'het speciaal materiaal' dat ze zeggen te gebruiken. Daarnaast geven de ontstoppers aan dat de gefactureerde bedragen door de gemeente vergoed worden. Maar de gemeente Horst aan de Maas laat zelf weten dat dit niet het geval is.
Schaamte
Een precies aantal van gedupeerden durft de gemeente niet te geven. "Dat komt deels omdat niet van iedereen bekend is die slachtoffer is geworden van deze praktijken. Daarnaast kan het dat mensen zich bijvoorbeeld schamen dat ze zo zijn beet genomen", aldus een woordvoerder van de gemeente.