Hans van Baalen: 'Aïcha had vervolgd moeten worden'

© MGL
De Maastrichtse jihadbruid Aïcha had meteen na aankomst in Nederland strafrechtelijk vervolgd moeten worden.
Dat is het oordeel van de Europarlementariërs Hans van Baalen van de VVD en Esther de Lange van het CDA. Beiden reageren in AvondGasten op L1 vanuit Brussel.

Radicalisering

Aicha werd door haar moeder uit de klauwen van IS gered uit het kalifaat. Bij thuiskomst werd ze overgeleverd aan de autoriteiten. Maar het deradicaliseringsprogramma is echter niet geslaagd. De Maastrichtse verkeert inmiddels weer in radicale kringen in de Randstad.

Van Baalen

'Justitie had haar bij thuiskomst meteen moeten vervolgen. Nederlanders die uit vrije wil naar het kalifaat vertrekken moeten worden berecht als ze terug komen. Dan was ze nooit aan de aandacht ontsnapt en had ze nu niet in nieuwe radicale kringen verkeerd', aldus Hans van Baalen.

OM

Het Openbaar Ministerie Limburg: "Wij bekijken alleen nog of de jonge vrouw strafrechtelijk vervolgd wordt. Dat besluit valt binnenkort." Voor de rest valt Aicha onder verantwoordelijkheid van de gemeente, aldus een woordvoerster van het OM.
💬 WhatsApp ons!
Heb jij een tip of opmerking voor de redactie? Stuur ons een bericht via whatsapp of stuur een mail naar redactie@1limburg.nl!