Bijval voor burgemeester in strijd tegen aso-asielzoekers

Burgemeester Jos Heijmans van Weert krijgt bijval in zijn strijd tegen aso-asielzoekers die voor veel onrust zorgen in het azc aan de Kazernelaan.
Burgemeester Leendert Klaassen van het Groningse Westerwolde wil samen met Heijmans naar Den Haag om de problematiek te bespreken, zo meldt De Telegraaf. Klaassen heeft in zijn gemeente ook problemen met asielzoekers. En voor hem is de maat ook vol.
Onrust
In Weert zorgt een groep van ruim dertig man al tijden voor problemen in en rond het asielzoekerscentrum. Zondag was het opnieuw raak. Toen werden medewerkers door twee mannen met messen bedreigd. Het tweetal is later opgepakt.
Den Haag
Klaassen wil Heijmans nu vergezellen als hij in Den Haag met staatssecretaris Mark Harbers om de tafel gaat. "Maar het belangrijkste is dat Harbers in Europa druk zet op een oplossing voor het probleem dat de landen van herkomst deze mensen niet terugneemt als ze zijn uitgeprocedeerd", zegt de burgervader van Weert tegen de krant.
Uitzetting
Heijmans ageert al langer tegen de aso-asielzoekers. Hij wil meer geld voor beveiliging, meer geld voor begeleiding, en dat de asielzoekers zo snel mogelijk uitgezet worden.