Gratis opvang daklozen Zuid-Limburg vanwege winterweer

Daklozen in Zuid-Limburg kunnen vanwege de kou voorlopig gratis terecht in de opvangvoorzieningen in Maastricht, Heerlen en Sittard.
Dinsdagavond gaat de winterregeling in.
Gratis
Daklozen kunnen dan zonder te betalen terecht in de nachtopvang van het Leger des Heils in Maastricht en Heerlen en van MOVEOO in Sittard. Politie en medewerkers van de opvang zullen daklozen ook opzoeken en aansporen om de nacht binnen door te brengen.
Te gevaarlijk
De winterregeling gaat in omdat het vanwege de kou te gevaarlijk is om buiten te slapen. Mensen kunnen hierdoor ernstig onderkoeld raken of zelfs overlijden.
Als de temperatuur voldoende is gestegen, gaan de gebruikelijke regels voor de opvangvoorzieningen weer in. Dat betekent dat betaald moet worden voor een overnachting.