Mopper-appjes over Meerssens bedrijf mogen van rechter

Het Meerssense bedrijf Sky Access kan zijn personeel niet verbieden te mopperen over de baas op Whatsapp.
Dat meldt WijLimburg op basis van een uitspraak van de rechter in Maastricht.
Grieven
De werknemer vond dat hij onveilig werk moest doen bij het bedrijf, dat op moeilijk bereikbare plekken bijvoorbeeld bouwkundige inspecties uitvoert. Daarover had hij een opmerking geplaatst op zijn LinkedIn-pagina. Die had hij op verzoek van Sky Access verwijderd, maar daarna besprak hij zijn grieven nog met een oud-collega op WhatsApp.
Smaad
Volgens zijn baas maakte de werknemer zich daardoor schuldig aan smaad, en verbrak hij daarmee de geheimhoudingsplicht van het bedrijf. Sky Access eiste dat de man ophield met mopperen met een dwangsom van 5000 euro per overtreding.
Privézaak
De rechtbank ging daar niet in mee. Volgens de rechter was het What's App-gesprek een privézaak. De opmerking op LinkedIn had de man op verzoek van de baas meteen verwijderd, dus vond de rechter dat de man zich daarin heel redelijk had opgesteld.
Uit dienst
De man is overigens niet meer in dienst bij Sky Access. De man was eind 2013 met een jaarcontract in dienst genomen.