Leegstaande gebouwen: Limburg heeft er 139

In Limburg staan 139 gebouwen met een maatschappelijke functie leeg. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om scholen, culturele centra, buurthuizen en sportaccommodaties.
Dat blijkt uit een overzicht van de provincie.
Grote steden
In totaal gaat het om bijna 3 procent van dergelijke gebouwen. Limburg telt er ruim 4800. De leegstand doet zich vooral voor in de vier grote steden: Heerlen, Maastricht, Sittard-Geleen en Venlo. In oppervlakte gaat het in totaal om ruim 240.000 vierkante meter.
Andere bestemming
Volgens het provinciebestuur wordt de aanpak van de leegstand van maatschappelijk vastgoed steeds meer betrokken bij het algemene woningbeleid van regio’s.In de praktijk betekent dat dat die gebouwen eventueel een andere bestemming kunnen krijgen die past bij de vraag op de woningmarkt.