Aderlating voor OM: aanklager zware criminaliteit vertrekt

Het kantoor van het OM in Maastricht. © Google Streetview
De belangrijkste Limburgse officier van justitie die zich bezighield met de aanpak van zware criminaliteit, Bas Janssen, verlaat het Openbaar Ministerie (OM) om aan de slag te gaan als strafadvocaat.
Dat meldt NRC. Een ruzie met hoofdofficier van justitie Jan Eland zou Janssens vertrek getriggerd hebben. Janssen noemt het zelf vooral een uitdaging om als advocaat te gaan werken.

Eindverantwoordelijke

De aanpak van zware criminaliteit is één van de speerpunten van het OM in Limburg. Het vertrek van Janssen betekent dat de eindverantwoordelijke voor toezicht op en samenwerking met de criminele inlichtingeneenheid (CIE) wegvalt.

Ervaring

Een jaar geleden vertrok toenmalig hoofdofficier Roger Bos al bij het Limburgse OM. Daarnaast lieten in de afgelopen jaren meerdere andere ervaren mensen het instituut achter zich. "Ze zullen wel iets moeten doen om de ervaring op peil te krijgen", meent Janssen.
Het OM wil niet inhoudelijk reageren op het vertrek van Janssen, die per 1 september aan de slag gaat bij advocatenkantoor Zuketto in Maastricht.
💬 WhatsApp ons!
Heb jij een tip of opmerking voor de redactie? Stuur ons een bericht via whatsapp of stuur een mail naar redactie@1limburg.nl!