Zorgstudio’s in verpleeghuis Venray

© archief L1
De Zorggroep gaat dertig zorgstudio’s realiseren in verpleeghuis Beukenrode in Venray. De nieuwe woonruimtes zijn bedoeld voor cliënten met een intensieve zorgvraag.
De studio’s worden op drie verdiepingen in een klein gedeelte van Beukenrode gerealiseerd.

Tien zelfstandige studio's

Op elke verdieping komen tien studio’s waar clienten zelfstandig kunnen wonen, maar wel te allen tijde zorg geboden kan worden. Daarnaast zal er op elke verdieping een buurtkamer worden gerealiseerd voor ontmoeting of een gezamenlijke maaltijd.

Verpleeghuis sluit niet

Met het plan komt er duidelijkheid voor een groep van dertig tot veertig mensen die met zware lichamelijke beperkingen in Beukenrode wonen. De Zorggroep wil het verpleeghuis sluiten, maar had nog geen alternatieve woonruimte voor deze groep cliënten gevonden. Dat hoeft met het verbouwplan ook niet.

Miljoenenverbouwing

De studio’s zijn in eerste instantie voor hen bedoeld. Voor het zover is worden ze volgend jaar tijdelijk naar éénkamer-appartementen elders in het verpleeghuis verhuisd zodat ze geen overlast hebben als de miljoenenverbouwing wordt gerealiseerd.