Restaurant in gewelven kasteel Schaloen

Ondernemer Gert-Jan Houkes en chef-kok Janos Aan Vermaat hebben een restaurant geopend in de gewelven van het monumentale kasteel Schaloen in Oud-Valkenburg.
Houkes bezocht het kasteel enige tijd geleden voor zaken en ontdekte toen dat er nauwelijks gebruik werd gemaakt van het volledige ingerichte restaurant en de professionele keuken in de gewelven van het kasteel. "Dat deed me echt wat.Werkelijk zonde dat er nauwelijks activiteit was in deze prachtige gewelven", aldus Houkes.
Hij zocht contact met Janos Aan Vermaat, die horeca-ervaring op had gedaan bij De Librije en Dylan Amsterdam. Het restaurant opende afgelopen weekeinde de deuren. Er zijn twee restaurantgewelven die elk plaats bieden aan 25 gasten. Daarnaast is er een bar in de foyer. Houkes richt zich daarnaast op feesten en partijen.