Sinds een aantal maanden voetbalt Andrija Novakovich bij Fortuna Sittard, maar de Limburgse stad voelt nog niet als zijn thuis.
De Amerikaan met Servische achtergrond woont tegenwoordig in Brunssum en is daarmee ruim 7000 kilometer van huis. "Naar Europa verhuizen voor het voetballen was heel moeilijk, want ik ben erg gesteld op mijn familie."
Verantwoordelijkheid
Hij is op zijn plek in Sittard, maar 'thuis' is toch ergens anders. Nog geen week geleden was hij nog in Amerika en dat is nog altijd zijn thuis. Voor de tweede keer in zijn carrière werd hij opgeroepen voor het nationaal team. "Ik heb helaas geen minuten gespeeld, maar toch ben ik enorm trots. Het is toch een soort verantwoordelijkheid die ik voel. Vooral richting mijn familie."
Familieman
Wanneer hij kan, gaat hij terug naar huis. En zijn familie op haar beurt zat op de tribune toen hij zijn debuut maakte bij Fortuna. "Ze hebben me zien scoren", vertelt hij trots. "Ik had ze geen groter cadeau kunnen geven. En ook al zijn ze er uiteraard niet altijd bij, ik voetbal áltijd met mijn familie in mijn achterhoofd."
Sensatie
Novakovich komt over van Reading, dat hem het vorig seizoen verhuurde aan Telstar. Daar groeide hij uit tot een sensatie. In 35 Jupiler League-wedstrijden scoorde hij 19 doelpunten. Bij Fortuna begint hij ook veelbelovend. Hij scoorde al twee keer en het seizoen is pas begonnen.