Vakantiegangers kunnen vanaf het voorjaar van 2020 naar de Kroatische kustplaats Zadar vliegen vanaf Maastricht Aachen Airport (MAA).
Prijsvechter Laudamotion vliegt vanaf 1 mei iedere maandag en vrijdag tussen Zadar en Maastricht.
Activiteiten
De Oostenrijkse dochtermaatschappij van Ryanair breidt daarmee haar activiteiten in het zuiden van Nederland uit. Sinds oktober van dit jaar vliegt Laudamotion ook al vanaf Eindhoven Airport.
Bestemmingen
Naast Kroatië stijgen vanaf MAA ook vliegtuigen op naar bestemmingen in Griekenland, Italië, Turkije, Spanje, Egypte, Frankrijk, Malta, Noord-Macedonië en Gambia.
Rellen
Zadar ligt aan de Adriatische Zee en telt 75.000 inwoners. Tijdens de Kroatische Onafhankelijkheidsoorlog braken er in 1991 in Zadar anti-Servische rellen uit en werd de havenstad meerdere keren onder vuur genomen. De kustplaats herbergt sinds 2002 een universiteit.
Zeeorgel
Bezienswaardigheden in Zadar zijn de 'Zonnegroet', een kunstwerk dat overdag wordt opgeladen door zonnecellen en in de avond gekleurd licht geeft, en het 'Zeeorgel' dat geluid maakt op het ritme van de branding.