Na de twee grote Limburgse schuttersfeesten Oud Limburgs Schuttersfeest (OLS) en Zuid-Limburgs Federatiefeest (ZLF) heeft nu ook de organisatie van het LDS (Limburgs Dames Schuttersfeest) besloten om een jaar op te schuiven.
Het LDS, dat in september 2020 in Nederweert zou plaatsvinden, gaat nu naar september 2021.
Te kort dag
"De voorbereidingen en de opbouw van een LDS vergen de nodige tijd en inspanningen van veel betrokkenen", aldus de organisatie. "Na 1 september is de tijd te kort om dat allemaal goed uit te voeren. Daarnaast speelt ook de onzekerheid mee of 1 september ook daadwerkelijk de einddatum is van de genomen maatregelen."
Streep door schutterseizoen
Het besluit is een definitieve streep door het Limburgs schuttersseizoen. Alle bondsfeesten, jubilea en koningvogelschietwedstrijden zijn dit voorjaar al afgelast. Nog geen enkele schutterij of gilde heeft kans gehad om bij elkaar te komen. Het is voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog dat activiteiten van schutterijen massaal zijn stilgelegd.
Limburg telt ongeveer 200 gildes en schutterijen. Zo’n 150 verenigingen zouden deelnemen aan het OLS op 5 juli in Meijel. Het feest is verplaatst naar 2021.