Justitie eist in hoger beroep 25 jaar cel tegen Jeu R. Die werd in 2018 al tot die straf veroordeeld na een aantal mislukte moordaanslagen.
Doelwit was paardenhandelaar Jan S. uit Ohé en Laak. Die kwam er bij de eerste poging nog zonder kleerscheuren vanaf, maar raakte gewond bij poging twee.
R. nam zijn slachtoffer eerst in 2014 onder vuur, daarna in 2016. Bij die tweede keer werd zeven keer geschoten en liep de paardenhandelaar permanent letsel op.
Vrouw en kind
Bij het vaststellen van de straf hield de rechter rekening met het feit dat de vrouw en het kind van het slachtoffer ook in de auto zaten en R. dat gezien moet hebben. Zij raakten niet gewond.
In de eerste strafzaak eiste het Openbaar Ministerie 26 jaar en 8 maanden. De rechter maakte daar 25 jaar van. De Limburger meldt woensdag dat het OM voor hof in Den Bosch nu precies die straf eist.