De politie heeft dinsdag in Geleen twee personen aangehouden in verband met een spraakmakende horlogeroof in Maastricht.
De man en vrouw werden aangehouden in hun woning aan de Asterstraat in Geleen.
Lees ook: Miljoenenbuit: dieven stelen peperdure horloges bij juwelier
Servië en Bosnië
Daarnaast werden een woning in het Bosnische Bijeljina en drie woningen in het Servische Belgrado doorzocht. Daar werden wel gegevensdragers in beslag genomen, maar geen mensen aangehouden.
1,3 miljoen
In totaal werd er in de nacht van kerstavond 2018 voor zo'n 1,3 miljoen euro buitgemaakt bij de juwelier aan de Platielstraat in Maastricht. Twee dieven sloegen toe door een ladder tegen de gevel te plaatsen en een ruitje in te tikken. Er werden zo'n 150 horloges gestolen door het geboefte, dat vervolgens per fiets het hazenpad koos. Camerabeelden van de diefstal kwamen vervolgens in handen van L1.
Lees ook: Exclusieve beelden: zo sloegen horlogedieven miljoenenslag
Doorgeladen vuurwapen
In de woning in Geleen vond de politie ook een doorgeladen vuurwapen, hennep, sieraden, horloges en een geldbedrag. Het is de enige woning in Limburg die is doorzocht.
Onderzoek duurt voort
“Het is jammer dat we in Bosnië en Servië niemand hebben aangehouden", zegt de onderzoeksleider van de politie. "Maar we zetten het onderzoek voort. We hebben in ieder geval spullen aangetroffen waarmee we verder kunnen. We hebben uitstekend samengewerkt met de Bosnische en Servische autoriteiten, maar ook met de afdelingen binnen onze eigen organisatie."
Lees ook: Noodgedwongen verhuizing na miljoenenroof juwelier
Verhuisd
De bekende juwelier met vooral veel horloges van Rolex zat 18 jaar in het centrum van Maastricht. Na de roof zag de eigenaar zich genoodzaakt naar een veiliger pand te verhuizen. De zaak is nu gevestigd aan de Stationsstraat.