Autosportanalist Xavier Maassen kijkt terug op een 'fantastische' opening van het Formule 1-seizoen. Ondanks dat Max Verstappen niet won, was Maassen enthousiast over de Grand Prix van Bahrein.
Maassen deed zijn analyse maandagavond in het L1-programma AvondGasten Sport.
Mega fantastisch
Het Formule 1-seizoen ging zondag van start in Bahrein. Na een spannende en tactische race moest Verstappen net zijn meerdere erkennen in Lewis Hamilton. De wereldkampioen won met minder dan één seconde voorsprong. Maassen heeft genoten van de race. "Het was mega fantastisch voor de fans. Verstappen heeft dan wel niet gewonnen, maar de fans wel. Het was een epische strijd tussen Hamilton en Verstappen die we altijd al wilden zien."
Lees ook: Verstappen rammelt aan poort: ivoren toren wankelt
'Steekje laten vallen op tactisch vlak'
Maassen denkt dat Lewis Hamilton en Mercedes uiteindelijk de wedstrijd hebben gewonnen op strategisch vlak. "Het was een wedstrijd waarin Mercedes met de mindere auto Red Bull onder druk wist te zetten en met strategische keuzes de race heeft weten te winnen. Red Bull heeft een steekje laten vallen op tactisch vlak. Ze hebben twee keer Hamilton eerder laten stoppen dan Verstappen en ze hoopten hem nog te passeren. Dat lukte, maar hij had het voordeel van buiten de baan rijden, daardoor moest hij de eerste plek afstaan."
Wereldkampioenschap
De strijd tussen de Brit en de Limburger lijkt een voorbode te worden voor een spannende strijd om de wereldtitel, denkt ook Maassen. "Het gaat heel erg spannend worden als Verstappen een kans heeft, is het dit jaar. Het is een realistische kans. Hij heeft een goede auto en eigenlijk staat Verstappen al voor Hamilton op dat vlak omdat hij alle andere sessies afgelopen weekend als eerste wist af te sluiten."
Lees ook: Verstappen: 'Liever eerste met een penalty dan zo tweede'
Maassen is benieuwd wat er de komende race gaat gebeuren. "Ze hebben tot nu toe alleen in Bahrein gereden, ook voor de trainingen. Dus de vraag is hoe de auto's het doen in Italië. Op 18 april rijden de coureurs hun tweede race in Imola.