Vier mannen moeten maandenlang de gevangenis in voor een plofkraak in Roermond, in december 2018. Door de ontploffing ontstond een enorme ravage.
Zij zijn veroordeeld tot celstraffen van 11 tot 26 maanden.
Flinke ravage
Roermond werd 24 december 2018 opgeschrikt door een plofkraak. Kort na middernacht werd een geldautomaat van de ABN AMRO aan de Hoekstraat opgeblazen. De ravage bij en rondom de pinautomaat was enorm. Vanwege de flinke knal sneuvelden ramen van nabijgelegen panden. Ook geparkeerde auto's liepen schade op.
Lees ook: Verdachten plofkraak Roermond blijven langer vastzitten
Arrestaties
Kort na de ontploffing hield de politie zes mannen aan. Eén kon in de buurt worden opgepakt. Agenten sloegen de vijf anderen in Beek in de boeien. Alleen vier van hen zijn dus vervolgd. Justitie had tegen de andere twee mannen te weinig bewijs.
Explosieven in klep
Voor de plofkraak werd er met een bankpas in Reuver geld gestort op een rekening. Diezelfde pinpas gebruikten de plegers bij de automaat die ze opbliezen. Door het pinnen ging namelijk de uitgifteklep open waarna ze de explosieven konden plaatsen.
'Doden of zwaar verwonden'
"Het gaat om een brutaal en zeer ernstig feit met een grote maatschappelijke impact. Een plofkraak als deze had zomaar een nietsvermoedende voorbijganger kunnen doden of zwaar verwonden", aldus de rechters.
Lees ook: Zes aanhoudingen na plofkraak Roermond