Op de tweede dag van het proces tegen Jos van Rey wordt de verkiezingsfraude behandeld waar de Roermondse politicus van wordt verdacht. 1Limburg doet live verslag.
De verdenking komt nadat er bij invallen in zijn huis tientallen stempassen en volmachten werden gevonden, waarmee in naam van een andere stemgerechtigde gekozen kan worden.
Kant-en-klaar
De volmachten waren ook nog eens half ingevuld, waarmee Van Rey eigenlijk al kant-en-klare stemmen klaar had liggen. Volgens de kieswet mag een kiezer hooguit voor twee anderen een volmachtstem uitbrengen.
Alleen Van Rey
Net als maandag is alleen Jos van Rey zelf verdachte. Als volgende week de vastgoedfraude en omkoping met reisjes op de planning staan, zitten ook medeverdachten Piet van Pol en Tilman Schreurs in het beklaagdenbankje in Rotterdam.
Tijdlijn
Nog even teruglezen hoe het zat? Kijk dan op de tijdlijn die is gemaakt door Dagblad De Limburger en BIC Multimedia