De Limburgse werkgeversvereniging LWV pleit voor meer hulp aan startende ondernemers en het verhogen van de NOW-loonsteun.
Dat schrijven de LWV en de landelijke ondernemerskoepels VNO-NCW en MKB Nederland in een reactie op de persconferentie van dinsdagavond, waarin is aangekondigd dat de lockdown met drie weken wordt verlengd.
Steunpakketten
Premier Mark Rutte heeft dinsdagavond aangekondigd dat de steunpakketten worden uitgebreid. De verlenging van de lockdown kwam voor de ondernemersorganisaties niet als een verrassing, maar is wel een nieuwe mokerslag. Vooral voor sectoren die al lang op slot zitten, zoals de evenementensector, touringcarbedrijven, reisbranche, sportscholen, horeca, culturele ondernemers, winkeliers en toeleveranciers, zo schrijven de koepels.
Lees ook: Lockdown verlengd, basisscholen mogelijk eerder open
Reserves zijn op
‘De reserves van ondernemers zijn op. De door het kabinet toegezegde verruiming van het steunpakket is broodnodig om te zorgen dat ondernemers in het zicht van de haven niet alsnog kopje onder gaan, zowel zakelijk als privé', reageren de ondernemerskoepels. De organisaties geven aan later deze week in gesprek te gaan met het kabinet over verdere verruiming van het steunpakket. 'Essentieel daarbij is ook dat er perspectief komt met een plan hoe sectoren straks open kunnen, nu de vaccinatiecampagne en het testen echt op stoom komen.'
Zo is het volgens LWV, VNO-NCW en MKB Nederland van groot belang dat vergoedingen voor vaste lasten bij ondernemers flink verbeteren. Verder vinden ze dat de omzetdrempel om in aanmerking te komen voor een regeling verlaagd moet worden.
Perspectief
De ondernemersorganisaties maken zich verder hard bij het kabinet voor een slim plan voor de manier waarop de economie straks weer open kan, in combinatie met de vaccinatiecampagne en de steeds ruimere testmogelijkheden. 'Dat kan ondernemers weer het perspectief geven dat nu ontbreekt', aldus de organisaties. 'Verder moeten we nadenken over hoe we de economie straks een kickstart geven en ondernemers weer kunnen gaan investeren.'